Szukaj
TOP
macierzyństwo

Być kobietą, być kobietą

Być kobietą, być kobietą

Dziś nasze Święto i naszła mnie taka refleksja. Myślę o tym, jakie my kobiety jesteśmy silne. Ile w stanie jesteśmy poświęcić w różnych aspektach naszego życia. Biorąc pod uwagę swoje doświadczenie wiem, że macierzyństwo jest najpiękniejszą rzeczą, która mogła mnie spotkać. To cudowny czas. Narodziny Dziecka powodują, że już nic nie jest takie samo, a życie nabiera prawdziwego sensu.

Macierzyństwo pochłania mnie, i pewnie wiele z Was, w całości. Przez większość czasu chodzimy w dresie i rozciągniętej koszulce, często nie mamy czasu na prysznic, a długa kąpiel jawi nam się jako wizyta w SPA.

Nawet teraz, pisząc ten tekst mam przy sobie Mikołaja, któremu co chwilę muszę poświęcać uwagę i przerywać pisanie, bo potrzebuje nieustannie mojej atencji. (Pewnie domyślacie się, jak kombinuję, żeby napisać ten tekst .

Dziecko jest i będzie na pierwszym miejscu, ale nie zapominajmy o sobie. Nie, to nie będzie egoizm, jeśli raz na jakiś czas ubierzemy się wystrzałowo, wyjdziemy z domu, żeby poczuć się kobietą, atrakcyjną kobietą, bo przecież każda z nas taką jest!

Sama nie raz łapię się na tym, że „zatracam” się w macierzyństwie, że za mało czasu poświęcam sobie, a przecież mamy mężów/partnerów/rodzinę/znajomych. Korzystajmy czasem z ich pomocy, zróbmy coś, co sprawia nam frajdę! Nie bójmy się prosić o pomoc. Ostatnio zaczęłam czytać więcej książek, żeby się zrelaksować, robić to, co lubię (już wiecie po kim Mikołaj jest takim książkoholikiem). A wiecie co czytam? Literaturę dotyczącą dzieci i ich rozwoju. Nawet jak mam możliwość poleżenia na kanapie, bo Mikołaj już śpi, to i tak moja głowa wciąż jest zaabsorbowana sprawami związanymi z dziećmi. Tak, wiem… powinnam wziąć do ręki jakieś romansidło albo fajny kryminał, żeby móc zatopić się w innym świecie i po prostu się zrelaksować.

Dlatego, moje Drogie Mamy, zróbmy sobie chociaż jeden dzień w miesiącu, kiedy totalnie się zresetujemy i zajmiemy się sobą bez (zbędnego!) poczucia winy. Przecież szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko.

I właśnie tego, Drogie Mamy, życzę Wam w Dniu Kobiet!

Więc co w tym miesiącu robicie dla siebie? 🙂

Zawodowa Mama

«

»

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *