Szukaj
TOP
podróże małe i duże

Galeria Figur Stalowych

Od 2 kwietnia 2019 do Pałacu Kultury i Nauki wróciła Galeria Figur Stalowych. Będzie ją można zwiedzać do 10 października bieżącego roku. 

Wystawa warszawska

Rzeźby, które można podziwiać na wystawie są ręcznie wykonywane ze złomu, powstają z części pochodzących z recyklingu. Każda wydaje się być dopracowana do granic możliwości, wręcz widać w niej setki godzin pracy jakie trzeba było na nią poświęcić. To niesamowite jak wspaniałe i oryginalne rzeczy człowiek jest w stanie stworzyć. 

Możecie tam zobaczyć postaci z filmów, bajek jak również pojazdy, do których można otworzyć drzwi, wsiąść czy pokręcić kierownicą. Wyobraźcie sobie, że możecie wcielić się na chwilę w Batmana i wsiąść do jego wypasionej fury. I to nie jednej! Znajdzie się również coś dla fanów Gry o Tron. 

Dla Maluchów to nie lada atrakcja. Byłam na wystawie w tamtym roku z niespełna dwuletnim Mikołajem, 5-letnią Mają i 6-letnim Kubą, wszyscy byli zachwyceni. Dorośli też 🙂

Bilety (ceny w Warszawie)  

Standardowo możecie je kupić przez internet jak również na miejscu. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Bilet normalny kosztuje 35 zł natomiast ulgowy 19 zł. 

Inne lokalizacje 

To co ważne Galerie Figur Stalowych możecie podziwiać również w innych miejscowościach, właściciel wystawy zachęca do odwiedzenia Pruszkowa, ponieważ to tam w pierwszej kolejności trafiają nowe rzeźby, które tworzy już ponad 120 rzemieślników. Co więcej wystawa rusza w trasę po Europie! 

  • Pruszków – Skup Złomu Przy Czołgu, ul. Przejazdowa 17 
  • Gliwice – Centrum Handlowe Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315
  • Kraków – HistoryLand, Stary Dworzec PKP, Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3

 

Jeśli pogoda nie dopisuje (tak jak dzisiaj), a nie macie ochoty na siedzenie w domu, to jest to miejsce godne odwiedzenia. Poniżej jeszcze kilka zdjęć żeby wprowadzić Was w klimat wystawy. Zajrzyjcie, bo naprawdę warto! 

(Figury, które zamieściłam na zdjęciach mogą różnić się od tych, które znajdziecie na wystawie, ponieważ tak jak wspomniałam byliśmy tam w tamtym roku, a wystawa była reaktywowana. Niemniej jednak jestem pewna, że jeśli zdecydujecie się na wizytę, nie będziecie żałować!). 

Zawodowa Mama

«

»

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *