Szukaj
TOP
testujeMY

Puzzle i układanki dla dzieci w wieku 2+

Jakiś czas temu przygotowałam dla Was zestawienie z grami, po które często sięgamy (KLIK). Teraz przyszedł czas na puzzle i układanki. Wprowadziliśmy je do repertuaru zabaw Mikołaja dość wcześnie, bo około 2 roku życia. Układanie puzzli wspiera sprawność manualną, stymuluje koncentrację oraz pamięć. Co więcej uczy cierpliwości i pozwala na wspólne spędzanie czasu.

Melissa & Doug Puzzle dźwiękowe farma

To pierwsza układanka, na którą się zdecydowaliśmy. Syn miał wtedy niespełna 2 lata. Atrakcyjne w niej jest to, że po podniesieniu poszczególnych części pojawiają się odgłosy jakie można spotkać na farmie. Co więcej pod spodem znajdujemy kolejne obrazki. Można podejrzeć jak wygląda np. kurnik czy obora w środku. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku 2-4 lata, ale nasz roczniak też bardzo lubi się nią bawić, choć póki co tylko ściąga elementy i żywo interesuje się dźwiękami. Producent stworzył układanki w różnych tematykach, np. pojazdy, zwierzęta, instrumenty. Więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Link do produktu.

Janod Układanka drewniana Poznaję kształty

Mikołaj dostał ją na 2 urodziny i to był strzał w dziesiątkę. Ta układanka po prostu go pochłonęła. Układał ją bez przerwy dobre dwie godziny i potem bardzo często do niej wracał. Według producenta jest przeznaczona dla dzieci w wieku 2-5 lat. W skład zestawu wchodzi 6 dwustronnych plansz z obrazkami oraz 29 elementów o geometrycznych kształtach. Dzięki grze dziecko może nie tylko ćwiczyć motorykę małą, poprzez dopasowywanie kształtów w odpowiednie miejsca, ale również możemy dzięki niej uczyć dziecko kolorów, figur geometrycznych oraz rozróżniania pojęć duże i małe. Link do produktu.

Trefl puzzle ramkowe

W tym przypadku wzorów z ulubionymi postaciami Waszych dzieci, na pewno znajdziecie co nie miara. Jeśli wybierzecie te ulubione, najprawdopodobniej chętniej będzie chciało je układać. My posiadamy dwa. Jeden z Kubusiem Puchatkiem, który liczy 15 elementów i drugi z Myszką Miki, który składa się z 30 elementów. Według producenta dla dzieci od 3 lat, ale my przygodę z nimi zaczęliśmy sporo wcześniej. Według mnie, z racji, że puzzle są ramkowe są świetne do nauki, bo dziecku jest po prostu łatwiej. Co więcej w środku ramki są wytłoczone kształty puzzli, co też ułatwia układanie. Najpierw zaczynaliśmy od mniejszych z czasem zaczęliśmy układać te większe. To była pierwsza przygoda Mikołaja z puzzlami a nie układankami. Staraliśmy się tłumaczyć, że puzzle które tworzą ramkę mają proste boki, szukaliśmy najbardziej charakterystycznych puzzli. Potem próbowaliśmy nakierowywać go żeby szukał np. kawałka piłki i próbował przykładać do tego co już ma, tak żeby zaczął je układać samodzielnie. Link do podobnych produktów. 

Mudpuppy Puzzle podłogowe Jumbo Na ratunek

Puzzle składają się z 25 elementów i są dość duże, bo 56×56 cm, ale to jest w nich fajne przy nauce układania, bo elementy łatwiej się łączy, są też dość trwałe. Producent proponuje puzzle dla dzieci w wieku 2+. To co w naszym przypadku najważniejsze, na puzzlach widnieją różne pojazdy ratunkowe, które nasz syn uwielbia. Z racji, że przedstawione obrazki są obszarem zainteresowań naszego syna sięgał po nie dużo częściej niż np. Po te z Trefla, które dostaliśmy w prezencie, a postaci, które się na nich znajdowały nie były dla niego znane. Producent w tej serii proponuje również puzzle o innej tematyce. Link do produktu.

Janod magnetyczna układanka Pojazdy

Zestaw składa się z 18 kart z przykładowymi obrazkami pojazdów, które można stworzyć, ale dziecko może też puścić tutaj wodze wyobraźni. Do tego zawiera 50 magnesów z elementami różnych pojazdów np. wozu strażackiego czy koparki. Wiek podany według producenta to 3-8 lat. Układanka Janod jest z nami od 2 urodzin syna, na początku układaliśmy pojazdy razem, ponieważ magnesy dość łatwo się zsuwają i rozjeżdżają co było dość sporym utrudnieniem dla małych rączek. W tej chwili 3,5 letni Mikołaj bawi się bez naszej ingerencji, co więcej sam wymyśla pojazdy. Układanka była i jest dość często w użyciu więc jest już dość mocno wysłużona ;). W przypadku Magnetic Book producent proponuje bardzo szeroki zakres tematyczny. Link do produktu.

Janod Puzzle sensoryczne, Lodowa Kraina

Puzzle zawierają 20 elementów i są dość duże, wymiary to 65×50 cm. Rekomendowany wiek według producenta to 3-6 lat, są oczywiście różne warianty obrazków, my wybraliśmy lodową krainę ze względu na zainteresowania syna. To co wyróżnia puzzle spośród innych to elementy sensoryczne. Znajdziemy w zestawie siedem zwierząt, które zostały wykonane z materiałów. Dotykanie różnorodnych faktur stymuluje zmysł dotyku, co więcej sprawia że układanie puzzli staje się jeszcze bardziej ciekawe. Link do produktu. 

Londji: puzzle z wyszukiwanką Beep Beep!

Puzzle składają się z 48 elementów i 10 pojazdów. Po ich ułożeniu można zacząć grę obserwacyjną polegającą na odnalezieniu 10 pojazdów i umieszczeniu ich na odpowiednikach znajdujących się na układance. To na co warto zwrócić uwagę to fakt, że elementy powstały z materiałów pochodzących z recyklingu. Rekomendowany wiek według producenta to 3+. Przyznam, że na puzzlach wiele się dzieje i w moim odczuciu dla trzylatka są dość trudne do ułożenia. Link do produktu.

Puzzle z Puciem

O nich pisałam już jakiś czas temu w oddzielnym poście. Zostawiam Wam link: KLIK

A Wy lubicie puzzle? Co teraz układacie?

Zawodowa Mama

«

»

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *